Dallime mes rishikimeve të "Freestyle Script"

v
"Typface" -> "Typeface"
No edit summary
v ("Typface" -> "Typeface")
[[File:FreestyleScriptSp.png|300px|thumb|Freestyle Script]]
[[File:FreestyleScriptPlainSp.png|thumb|200px|Freestyle Script Plain]]
'''Freestyle Script''' është shkronja (font), projektuar nga [[Martin Wait]] në 1981. Trashë version të Freestyle Script ishtë projektuar në 1986. [[Adobe Systems|Adobe]], [[International TypfaceTypeface Corporation|ITC]], dhe [[Letraset]] janë krijuesit të Freestyle Script. Ka 4 versione: Regular, Bold, SH Reg Alt, and SB Reg Alt.<ref>{{cite web|title=Freestyle Script Font Family|url=https://www.fonts.com/font/adobe/freestyle-script|website=Fonts.com|accessdate=14 dhjetor 2017}}</ref>
 
== Shënime ==
5

edits