Ndryshimi mes inspektimeve të "Gleina"

1.300 bytes added ,  30 ditë më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
(Krijuar nga përkthimi i faqes "Gleina")
 
v
{{Qytet
'''Gleina''' është një bashki në qarkun Burgenlandkreis, në [[Saksonia Anhalt|Saksoninë Anhalt]], [[Gjermania|Gjermani]] . Që nga viti 2009 përfshin Baumersroda dhe Ebersroda.
|Qyteti = Gleina
|Emri në gjuhën vendase = Gleina
|Lloji i vëndbanimit = Komunë
|Pamje = Gleina in BLK.svg
|Përshkrimi i pamjes = Vendndodhja e komunës
<!--Administrimi territorial-->
|Shteti = Gjermania
|Rajoni = Sachsen-Anhalt
|Provinca = Burgenlandkreis
|Sipërfaqja = 29.56
|Popullsia = 1213<ref>{{Cito web|url=https://statistik.sachsen-anhalt.de/fileadmin/Bibliothek/Landesaemter/StaLa/startseite/Themen/Bevoelkerung/Berichte/Bevoelkerungsstand/6A102_02_18-A.pdf|title=Bevölkerung der Gemeinden – Stand: 31. Dezember 2018|publisher=Statistisches Landesamt Sachsen-Anhalt|language=de}}</ref>
|Dendësia = 41
|Lartësia =
|Themelimi =
|Zona Kohore =
|Kodi Postal = 06632
|Kryetari i Komunës =
|Udhëheqës = Gerd Blankenburg
|Numri =
<!--Harta-->
|përshkrimi_harta = Vendndodhja në [[Gjermania|Gjermani]]
|harta_gjerësi = 240
|harta = Gjermania
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g=51 | gjer_m=16 | gjer_s=0 | gjer_dr =N
| gjat_g=11 | gjat_m=43 | gjat_s=59 | gjat_dr =E
|WebFaqja =
}}
'''Gleina''' është një bashkikomunë në qarkun Burgenlandkreis, në [[Saksonia Anhalt|Saksoninë Anhalt]], [[Gjermania|Gjermani]] . Që nga viti 2009 përfshin Baumersroda dhe Ebersroda.
 
== Referimet ==