Ndryshimi mes inspektimeve të "Ilir Prapashtica"

No change in size ,  10 muaj më parë
Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 46.99.103.192) dhe riktheu rishikimin 1967796 nga 46.99.105.38
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 46.99.103.192) dhe riktheu rishikimin 1967796 nga 46.99.105.38)
{{pp}}
'''Ilir Prapashtica''' lindi në [[Prishtinë]] në [[22]] [[Janar]] [[19691972]]. Ka mbaruar aktrimin në Fakultetin e Arteve (klasa e [[Enver Petrovci]]t) në Prishtinë. Aktualisht është personazh në [[Teatri Kombëtar|Teatrin Kombëtar]] në Prishtinë.
 
Ai sot konsiderohet si një ndër përsonazhët më humoristike në Kosovë. Ai ishte e njohur edhe para vitit [[1997]] mirëpo me fillimin e transmetimit të serialit [[Familja Moderne]], ku ai luan rolin e Longarit (Longari), një rol kyç në freskinë dhe humorin e serialit. Roli i tij, një problemaxhi shumë i madh, nxjerr shumë telashe dhe poashtu gënjen.