Dallime mes rishikimeve të "Reaksioni kimik"

142 bytes added ,  2 vjet më parë
Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 79.106.160.234) dhe riktheu rishikimin 2073193 nga 185.226.88.129
No edit summary
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 79.106.160.234) dhe riktheu rishikimin 2073193 nga 185.226.88.129)
* '''[[Reaksioni i polikondenzimit]]'''
* '''[[Reaksioni Protolitik]] që zhvillohen me lëshim-pranim të protoneve'''
* '''[[Reaksioni i oksido-reduktimit]] që zhvillohet me lëshim-pranimin e elektroneve.''' Nr i mases është i barabarte me nr atomik + nr e n0.A=Ar=M
Reaksionet kimike ndahen ne Rrektable (fillestare) dhe produkt ( perfundimtare)
 
== Referimet ==