Dallime mes rishikimeve të "Laura Pausini"

1 byte removed ,  2 vjet më parë
v
U kthye versioni 2104910 i bërë nga 78.180.30.245 (diskutimet)
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
v (U kthye versioni 2104910 i bërë nga 78.180.30.245 (diskutimet))
Etiketa: Undo
[[Skeda:LauraPausini.jpg|thumb|right|Laura Pausini]]
'''Laura Pausini''' ka lindur me [[16 maj]] [[19761974]] , është këngëtare [[itali]]ane e muzikës pop, dhe është e njohur në nivel të [[Evropa|Evropës]], [[Amerika|Amerikës]] Latine, Lindjes së Mesme, etj. Pausini është e njohur për zërin e fuqishëm që ka, për baladat dhe këngët e shumta të dashurisë.
 
Ajo flet shumë mirë disa [[Gjuha|gjuhë]] dhe ka regjistruar këngë në [[Gjuha italiane|italisht]], [[spanjisht]] dhe [[anglisht]]. Por gjithashtu ka regjistruar disa këngë në [[Portugalishtja|portugalisht]], një gjuhë që ajo ka shumë njohuri, dhe [[shqip]], por që nuk e flet tamam.
 
[[Kategoria:Këngëtarë italianë]]
[[Kategoria:Lindje 19761974]]