Ndryshimi mes inspektimeve të "Agim Rada"

9 bytes removed ,  2 muaj më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
(.)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v
'''Agim Rada''' ka lindur më 24 maj 1953 në Tiranë, është skulptor shqiptar. Punimet i tij përfshin statujat, skalitur në bronz të figurave të tilla si Marin Barleti, Gjergj Elez Alia, Onufrit, dhe Petro Marko.
t tonë, njëNjë gjeni i letrave, një patriot i madh edhe pinjoll i një familje të madhe, që kanë kontribuar shumë në identitetin e kombit tonë, siç janë xhaxhallarë e tij, Naimi edhe Samiu, edhe i ati Abdyli.
 
Rada mendon se është detyra jonë që këto figura t’i vendosim në panteonin që meritojnë.