Ndryshimi mes inspektimeve të "Agim Rada"

16 bytes added ,  2 muaj më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
 
{{underlinked}}
'''Agim Rada''' ka lindur më 24 maj 1953 në Tiranë, është skulptor shqiptar. Punimet i tij përfshin statujat, skalitur në bronz të figurave të tilla si Marin Barleti, Gjergj Elez Alia, Onufrit, dhe Petro Marko.
Një gjeni i letrave, një patriot i madh edhe pinjoll i një familje të madhe, që kanë kontribuar shumë në identitetin e kombit tonë, siç janë xhaxhallarë e tij, Naimi edhe Samiu, edhe i ati Abdyli.