Ndryshimi mes inspektimeve të "Kampionati Kombëtar i Futbollit Femra"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
v
 
'''Kampionati Kombëtar i Futbollit për Femra''' është niveli më i lartë i futbollit për femra në [[Shqipëri]]. U themelua në vitin 2007. [[KF Vllaznia]] është klubi më i suksesshëm me 67 tituj të fituar.
 
 
* 2017-18 [[KF Vllaznia|KS Vllaznia Shkodër]]
* 2018-19 [[KF Vllaznia|KS Vllaznia Shkodër]]
* 2019-20 [[KF Vllaznia|KS Vllaznia Shkodër]]
 
=== Renditja e titujve ===
! Team !! Home city !! Championships
|-
|[[KS Vllaznia]] || Shkodër || 67
|-
|[[KS Ada]] || Velipojë || 3
|}
 
== Sezoni 20182019-1920 ==
Ekipet që marrin pjesë në sezonin 20182019-1920 janë:<ref>[http://www.fshf.org/index.php/sq/futbolli-i-femrave/kampionati Rezultatet dhe Kalendari]</ref>
*[[KF Vllaznia]]
*[[Tirana AS]]