Dallime mes rishikimeve të "Konjak"

No change in size ,  10 muaj më parë
Lidhje të jashtme të shpëtuara: 3 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0.1
(Faqe e re: parapamje|240px|Konjaku në një gotë në formë tulipani '''Konjak''' ({{IPA-fr|kɔɲak|lang|Fr-Paris--Cognac.ogg}}) është një lloj e rak...)
 
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 3 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0.1)
 
 
===Fermentimi dhe distilimi===
Pasi të shtypet rrushi, lëngu lihet të fermentohet për 2-3 javë, me maja të egra të rajonit që shndërrojnë sheqerin në alkool; as sheqeri dhe squfuri nuk mund të shtohen. Në këtë pikë, vera që rezulton është rreth 7 - 8% alkool.<ref name="amer2004">{{Cite web | title= TED Case Studies – Number 728 | date= prill 2004 | url= http://www1.american.edu/ted/cognac.htm | first= Milica | last= Koscica | work= Trade Environment Database | publisher= [[American University]], [[Shkolla Universitare Amerikane e Shërbimit Ndërkombëtar|Shkolla e Shërbimit Ndërkombëtar]] | language = en | accessdate= 1 dhjetor 2010 | archive-url= https://web.archive.org/web/20101210055827/http://www1.american.edu/ted/cognac.htm | archive-date= 10 dhjetor 2010 | url-status= dead }}</ref>
 
Distilimi zhvillohet në stilet tradicionale alumine të bakrit Charentais, modeli dhe dimensionet e të cilave gjithashtu kontrollohen me ligj. Duhen të kryhen dy distilime; ''eau de vie'' që rezulton është një shpirt pa ngjyrë me rreth 70% alkool.<ref name="saveur22"/>