Ndryshimi mes inspektimeve të "Marius Dervishi"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: '''Marius Dervishi''' apo i njohur me nofken '''''Zebervoki''''' ështe nje vloger<ref>[https://ninjaoutreach.com/zebervoki Zebervoki Instagram Influencer Profile] ninjaoutrea...)
 
v
{{Infobox aktor
| emri = Marius Dervishi
| foto =
| titulli =
| ditëlindja = {{Birth date|1995|05|21|df=y}}
| vendlindja = [[Tirana|Tiranë]][[Shqiperi]]
| profesioni = Vloger, Këngëtar,Aktor
| nacionaliteti = [[Shqiptar]]
}}
 
'''Marius Dervishi''' apo i njohur me nofken '''''Zebervoki''''' ështe nje [[Vlog|vloger]]<ref>[https://ninjaoutreach.com/zebervoki Zebervoki Instagram Influencer Profile] ninjaoutreach.com</ref>,[[Këngëtari|këngëtar]] dhe [[Aktori|aktor]] [[Shqiptarët|Shqiptar]] i njohur dhe i shquar më shumë ne [[Komedia|zhanrin komik]]. Ai per publikun Shqiptar u be i njohur me ane te skeqeve dhe videoimitimeve te vipave ne [[Instagrami|Instagram]].Poashtu ka te realizuara dy këngë ne te njejten tematik dhe nje film i titulluar Sedër me premierë ne vjeshten e 2019.<ref>[http://cyberspaceandtime.com/Y96mZgI9QA4.video+related Zone e lire - Kinema/ Zebervoki vjen me filmin `Seder`]</ref><ref>[http://zoneelire.al/emisioni/beri-filmin-e-tij-te-pare-zebervoki-zbulon-sa-para-harxhoi-per-te/ Bëri filmin e tij të parë, Zebervoki zbulon sa para harxhoi për të Lexo më shumë tek ZONEELIRE.AL] Publikuar me 24 Korik 2020. Marrë më 24 Qershor 2020.</ref> Është i lindur më 21 Maj 1995 në [[Tirana|Tiranë]]. Aktualisht është student ne [[Universiteti i Tiranës|Univerzitetin e Tiranës]] ne drejtimin administrim biznesi.
 
 
== Referimet ==
{{ref}}
 
[[Kategoria:Regjisorë shqiptarë]]
[[Kategoria:Aktorë shqiptarë]]
[[Kategoria:Producentë shqiptarë]]