Ndryshimi mes inspektimeve të "Angelina Jolie"

141 bytes added ,  8 muaj më parë
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
== Karriera ==
*Jolie e filloi karrierën duke vepruar me zell për një dekadë me një film me buxhet të ulët prodhimi. Roli i parë që ka luajtur si protagoniste ishte në filmin [[Hackers (film)|Hackers.]] Ajo u vlerësua nga kritikët për mënyrën e paraqitjes në filmin biografik dhe fitoi një [[Academy Award for Best Supporting Actress]] për performancën e saj në filmin [[Girl,Interrupted|Girl Interrupted]]. Jolie ka arritur famën e saj më vonë në një film portretizues të një video loje si personazh heroik me emrin (Lara Croft) në [[Lara Croft: Tomb Raider]] dhe që atëherë e ka ngritur veten si një prej aktoreve më të mirënjohura dhe më të paguara në [[Hollywood]] Ajo ka pasur sukseset e saj më të mëdha komerciale me filmin aksion-komedi [[Mr. & Mrs. Smith]] dhe filmin e animuar [[Kung Fu Panda]].Gjithashtu disa nga filmat e Angelina Jolie jane Wanted,Salt Maleficent.Eshte aktorja e dyte me e paguar ne Hollywood pas Scarlett Johansson.
 
== Jeta private ==
9

edits