Ndryshimi mes inspektimeve të "Romët"

6 bytes removed ,  7 muaj më parë
(Refuzoi 3 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 185.67.177.237, Skahiqa dhe DannyS712) dhe riktheu rishikimin 1900849 nga Wielemir)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
== Traditat dhe kultura ==
==Gjuha==
Gjuha rome ka ngjashëri me gjuhët e folura në Indinë e veriut dhe Pakistanin lindor. Shumë nga romët flasin dhe gjuhën e vendit ku ata kanëjane emigruar.qire
 
== Burimet ==
Anonymous user