Ndryshimi mes inspektimeve të "Akaba"

227 bytes removed ,  3 muaj më parë
Përcjellim te Aqaba
(Përcjellim te Aqaba)
Etiketa: Ridrejtim i ri
#REDIRECT [[Aqaba]]
'''Akaba''' është qytet në Gjirin Arabë, në gryë të [[Deti i Kuq|Detit të Kuq]], në me Sinai-t dhe Arabisë, i vetmi port detarë i [[Jordania|Jordanisë]]. Qyteti ka diçka më tepër se 33 000 banorë.
 
[[Kategoria:Qytete në Jordani]]
59

edits