Dallime mes rishikimeve të "Enigma (makineria)"

merge
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
(merge)
{{merge|Enigma (makinë)}}
[[Skeda:Enigma_(crittografia)_-_Museo_scienza_e_tecnologia_Milano.jpg|parapamje|Makineria Ushtarake Enigma, modeli i "Enigma 1", e përdorur gjatë fundit të viteve 1930 dhe gjatë luftës; e shfaqur në Muzeun e shkencës dhe teknologjisë në Milano, Itali]]
[[Skeda:EnigmaMachineLabeled.jpg|parapamje|Makineria ushtarake Enigma (në kuti druri)]]
63

edits