Ndryshimi mes inspektimeve të "Stema e Jersey"

12 bytes added ,  1 muaj më parë
U zëvendësua Jersey_coa.svg me Coat_of_Arms_of_Jersey.svg
(U zëvendësua Jersey_coa.svg me Coat_of_Arms_of_Jersey.svg)
 
[[Skeda:JerseyCoat coaof Arms of Jersey.svg|thumb|150px|Stema e [[Jersey|Xhersit]]]]
[[Stema]] e Xhersit është me mburojë e kuqe dhe me tre leopard të verdhë. Ky stemë është shumë e ngjajshme me [[Stema e Anglisë|stemën e Anglisë]] dhe me stemën e [[Guernsey]]. Nga viti 1981 është përdorë edhe në [[Flamuri i Jersey|flamurin e Xhersit]].