Ndryshimi mes inspektimeve të "Beautiful Life (këngë nga Ace of Base)"

Skeda AceOfBaseBeautifulLifeFrenchCDSingleCover.jpg u largua pasi që është shlyer nga Commons prej EugeneZelenko
(Skeda AceOfBaseBeautifulLifeFrenchCDSingleCover.jpg u largua pasi që është shlyer nga Commons prej EugeneZelenko)
 
{{Infobox single|Emri=Beautiful Life|Zhanri=Eurodance, Dancepop|Këngë Tjetër=Never Gonna Say I'm Sorry<br />(1996)|Kjo Këngë='''''Beautiful Life'''''<br />(1995)|Kënga e Fundit=Lucky Love<br />(1995)|Kronologja=|Cartifikata=|Producer=Jonas Berggren, Denniz Pop, Max Martin|Shkrues=Jonas Berggren, John Ballard|Cilësia=Mega|Gjatësia=3:38|Regjistrimi=|Cover=AceOfBaseBeautifulLifeFrenchCDSingleCover.jpg|Formati=|Publikuar=20 Tetor, [[1995]]|B-side=|A-side=|Album=[[The Bridge]]|Artisti=[[Ace of Base]]|Caption=|Alt=|Border=yes|Cover size=|Misc=}}
 
'''Beautiful Life''' është një këngë e bandës suedeze [[Ace of Base]], lëshuar në 20 Tetor 1995. Në Amerikën e Veriut, ajo ishte e vetmja e parë e lëshuar nga Ura; në Evropë, ajo pasoi "Love Lucky". Kënga arriti në numrin 3 në Kanada, dhe numri 15 në Billboard Hot 100 në SH.B.A. dhe në Mbretërinë e Bashkuar. Për më tepër, ishte një hit i Top 10 në Danimarkë, Finlandë, Francë dhe Hungari, dhe një hit i Top 20 në Belgjikë, Gjermani, Irlandë dhe Skoci. Në vitin 2017, BuzzFeed renditi këngën në numrin 51 në listën e tyre të "101 këngët më të mëdha të vallëzimit të viteve '90"