Ndryshimi mes inspektimeve të "It's My Life (këngë nga Bon Jovi)"

Skeda BonJoviItsMyLifeCDSingleCover.jpg u largua pasi që është shlyer nga Commons prej EugeneZelenko
(Skeda BonJoviItsMyLifeCDSingleCover.jpg u largua pasi që është shlyer nga Commons prej EugeneZelenko)
{{Infobox single||Regjistrimi=1999|Këngë Tjetër="[[Say It Isn't So]]"<br />(2000)|Kjo Këngë='''''It's My Life'''''<br />(2000)|Kënga e Fundit="[[Real Life]]"<br />(1999)|Kronologja=|Cartifikata=|Producer=Jon Bon Jovi, [[Richie Sambora]], Luke Ebbin|Shkrues=[[Jon Bon Jovi]], [[Richie Sambora]], [[Max Martin]]|Cilësia=[[Island Records]]|Gjatësia=3:44|Zhanri=[[Pop Rock]], [[Arena Rock]]|Formati=[[CD Single]]|Emri=It's My Life|Publikuar=23 Maj, 2000|B-side=|A-side=|Album=[[Crush]]|Artisti=[[Bon Jovi]]|Caption=|Alt=|Border=|Cover size=|Cover=BonJoviItsMyLifeCDSingleCover.jpg|Misc=}}
 
'''It's My Life''' është një këngë e grupit rok amerikan [[Bon Jovi]]. Ajo u lëshua në 23 maj 2000 si beqar kryesor nga albumi i tyre i shtatë në studio Crush (2000). Kënga është shkruar dhe prodhuar nga Jon Bon Jovi, Richie Sambora dhe Max Martin, dhe është bashkë-prodhuar nga Luke Ebin.