Ndryshimi mes inspektimeve të "(Marie's the name) His Latest Flame"

Skeda Elvis_-_Little_Sister.jpg u largua pasi që është shlyer nga Commons prej EugeneZelenko
(Skeda Elvis_-_Little_Sister.jpg u largua pasi që është shlyer nga Commons prej EugeneZelenko)
Etiketa: Reverted
{{Infobox single|Emri=(Marie's the Name) His Latest Flame|Cover=Elvis_-_Little_Sister.jpg|Cover size=|Border=yes|Alt=|Caption=|Artisti=[[Elvis Presley]]|Album=|A-side=|B-side=[[Little Sister (Këngë nga Elvis Presley)|Little Sister]]|Publikuar=8 Gusht, [[1961]]|Formati=|Regjistrimi=26 Qershor, 1961|Zhanri=[[Rock 'n' Roll]], [[Muzika pop|Pop]]|Gjatësia=2:07|Cilësia=|Shkrues=[[Doc Pomus]], [[Mort Schumann]]|Producer=|Cartifikata=|Kronologja=|Kënga e Fundit="[[Wild in the Country|Wild in the Country]]" /<br />"[[I Feel So Bad]]"<br/> (1961)|Kjo Këngë='''''(Marie's the Name) His Latest Flame'''''<br />(1961)|Këngë Tjetër="[[Rock-A-Hula Baby]]" / "[[Can't Help Falling in Love]]"<br>"(1961)|Misc=}}
 
'''(Marie's the Name) His Latest Flame''' është një kasetë audio e regjistruar në vitin 1961 nga [[Elvis Presley]]. Fjalët e muzikës i përkasin Doc Pomus dhe Mort Schumann dhe ishin interpretuesit e parë nga Del Shannon. Por në gusht 1961, Elvis Presley luajti versionin më të suksesshëm dhe më të popullarizuar të muzikës. Gjithashtu, kënga u vlerësua me Nr.4 në sfilatën prestigjioze Billboard Hot 100 dhe numrin një në Grafikun e Singles në Mbretërinë e Bashkuar për 4 javë rresht.