Dallime mes rishikimeve të "Final Fantasy VIII"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 3 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0)
<noinclude>
</noinclude>
'''Final Fantasy VIII ''(Fantazia e Fundit 8 - ファイナルファンタジーVIII Fainaru Fantajī Eito)''''', është një lojë ''RPG'' (lojë me role) e krijuar nga firma ''Squaresoft'' dhe lëshuarlansuar për [[PlayStation]] dhe [[Microsoft Windows]] për [[PC]]. Kjo është loja e dytë e serive Final Fantasy që është lëshuar për konsolën ''PlayStation'' dhe është e dyta lojë e lëshuar për ''PC'' gjithashtu.
 
'''Final Fantasy VIII ''(Fantazia e Fundit 8 - ファイナルファンタジーVIII Fainaru Fantajī Eito)''''', është një lojë ''RPG'' (lojë me role) e krijuar nga firma ''Squaresoft'' dhe lëshuar për [[PlayStation]] dhe [[Microsoft Windows]] për [[PC]]. Kjo është loja e dytë e serive Final Fantasy që është lëshuar për konsolën ''PlayStation'' dhe është e dyta lojë e lëshuar për ''PC'' gjithashtu.
 
Mbase një nga lojrat më të arrira të [[1999]], ''Final Fantasy VIII'' ka në qëndër të historisë një grup të rinj mercenarësh që e gjejnë veten shumë shpejt në një konflikt internacional, ku më pas zbulohet se bota imagjinare (e pa emëruar nga Squaresoft) edhe një herë mund të jetë në rrezik.