Dallime mes rishikimeve të "Dashnor Asllani"

No change in size ,  1 vit më parë
(Refuzoi 9 ndryshimet e fundit të tekstit (nga Krasniqi Ermal) dhe riktheu rishikimin 2136964 nga Krasniqi Ermal)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
== Biografia ==
'''Dashnor Asllani''' (Dashi) është Model, Aktor, Producent dhe Biznismen shqiptar.Lindi në Prishtinë më 18 tetor të vitit 19761987. Fillimet e karrieres se tijë si biznismen i filloi ne vitin 2008 me qendren tregtare “Mentori Center” në Ferizaj, qendra tregtare pati sukses te madh dhe vazhdon te ketë ende.Vite më vonë filloi te mirret me modelizem dhe pati sukses te madh si producent ne nivel botëror. Mbajti shumë sfilata te ndryshme, njëra prej tyre është “Albanian Fashion Night” pranverë/verë 2017 qe u mbajtë ne Ferizaj si dhe ne nivelin ndërkombëtarë internacional “World Top Model” , “Miss Europa” si dhe imazhin e shumë kompanive te ndryshme për modelizëm. Më vonë Dashnor Asllani organizoi filmin shqipëtarë “Dashuria s’mjafton” aktor dhe drejtor fotografie i cili pati sukses te madhë ne te gjithë botën. Dashnor Asllani tani po punon si Producent i kinematografisë ne filmin e tijë te ardhshem, qe po pritet të dalë shumë shpejt.
 
== Referencat ==