Dallime mes rishikimeve të "Romët"

6 bytes added ,  1 vit më parë
Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 46.99.26.118) dhe riktheu rishikimin 2093463 nga Edvini
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 46.99.26.118) dhe riktheu rishikimin 2093463 nga Edvini)
Etiketa: Manual revert
== Traditat dhe kultura ==
==Gjuha==
Gjuha rome ka ngjashëri me gjuhët e folura në Indinë e veriut dhe Pakistanin lindor. Shumë nga romët flasin dhe gjuhën e vendit ku ata janekanë qireemigruar.
 
== Burimet ==