Ndryshimi mes inspektimeve të "Abdul Bari eth-Thubejti"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v ((via JWB))
v
 
'''Abdul Bari bin Avad bin Ali el-Thubejti''' ([[Gjuha arabe|Arabisht]]: '''عبد الباري بن عواض بن علي الثبيتي''', lindi më 1960) është [[Imami|imam]] dhe hatib në [[Xhamia e Pejgamberit|Xhaminë e Pejgamberit]]. Ai ishte imam për [[Namazi i teravive|namazet teravi]] dhe [[Tehexhudi|Tehexhxhud]] në [[XhamiaMesxhidi e ShenjtëHaram|Xhaminë e Shenjtë]] mes viteve 1990-1993.
 
[[Sheh|Shejh]] el-Thubejti punoi si mësues për memorizimin e [[Kurani]]t kur ishte 19 vjet. Ai u propozua nga Shoqata për [[Hafëzi|Memorizimin e Kuranit]] që të bëhet imam gjatë [[Ramazani|Ramazanit]] në një qendër [[islami]]ke në Mbretërinë e Bashkuar.
 
==Edukimi==