Ndryshimi mes inspektimeve të "Omer bin Muhammed es-Sabil"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v ((via JWB))
v
 
'''Omer bin Muhammed bin Abdullah bin Muhammed bin Abdul Aziz el-Sabil''' ([[Gjuha arabe|Arabisht]]: '''عمر بن محمد بن عبد الله بن محمد بن عبد العزيز السبيل''', lindi më 1958 - 15 mars 2002) ishte [[Imami|imam]] dhe hatib[[hatip]] në [[XhamiaMesxhidi e ShenjtëHaram|Xhaminë e Shenjtë]]. Ai ishte djali i [[Muhammed bin Abdullah el-Sabil]], i cili ishte poashtu imam i Xhamisë së Shenjtë.
 
Es-Sebilli ishte djali i [[Muhammed bin Abdullah el-Sabil]], i cili ishte poashtu imam i Xhamisë së Shenjtë ''(el-Mesxhid el-Haram)''.
 
[[Kategoria:Imamë në Xhaminë e Shenjtë]]
[[Kategoria:Lindje 1958]]
[[Kategoria:Vdekje 2002]]
[[Kategoria:Imamë në Xhaminë e Shenjtë]]