Ndryshimi mes inspektimeve të "Nijazi Ramadani"

279 bytes removed ,  1 muaj më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketa: përpunim burimi 2017
v
Etiketa: përpunim burimi 2017
 
 
= * · |''Ali D. Jasiqi, botoi botoi kritikën letrare "Poezi meditimesh të thella në veprën: "''Pesëdhjetë shkrime për poezinë''", kritikë letrare dhe te revista "''[[Shkëndija (revistë)|Shkëndija]][[Shkëndija (revistë)|Shkëndija]]''", numer jubilar, mars 1996. =
= * · |Haxhi Vokshi, Pasthënie përmbledhjen me poezi "Dheshkronjë Arbëri" 1995,"[[Jeta e Re]]", Prishtinë =
= * · |Hasan Bunjaku-"Syri kritikë mbi veprën poetike "Dheshkronjë Arbëri" 1995,"[[Rilindja (OPGBG)|Bujku]][[Rilindja (OPGBG)|Bujku]]/[[Rilindja (gazetë)|Rilindja]]", Prishtinë, dhe Ekstraktë nga recensioni "Dheshkronjë Arbëri" 1995, "Jeta e Re", Prishtinë. =