Ndryshimi mes inspektimeve të "Kostaq Kota"

156 bytes added ,  1 muaj më parë
Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0.7
(+image #WPWPTR #WPWP)
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0.7)
 
Kostaq Kota ishte kryetar i Parlamentit 1925-1928 dhe 1930-1936.
 
Ai ishte Kryeministër i Shqipërisë [[10 shtator]] [[1928]] - [[5 mars]] [[1930]] dhe [[9 nëntor]] [[1936]] - [[7 prill]] [[1939]] si dhe Ministër i Brendshëm gjatë periudhave kohore [[11 maj]] [[1928]] - [[1 shtator]] [[1928]] dhe [[5 shtator]] [[1928]] - [[13 janar]] [[1930]]. Gjithashtu ishte senator i [[Senati i Këshillit Kombëtar të Shqipërisë|Senatit të Dhomës së Këshillit Kombëtar të Shqipërisë]] nga 27 mars 1920 deri më 20 dhjetor 1920. <ref>[http://www.parlamenti.altirana.com/graphics/foto/Ligjv%EBn%EBsit%20Shqiptar%EB.pdf Ligjvënësit shqiptarë 1920-2005] {{LidhjeWebarchive|url=https://wayback.archive-it.org/all/20090213205817/http://www.parlamenti.altirana.com/graphics/foto/Ligjv%EBn%EBsit%20Shqiptar%EB.pdf |date=13 shkurt e2009 thyer}} - <tt>Republika e Shqipërisë KUVENDI</ref>
 
==Vdekja==