Dallime mes rishikimeve të "Élite"

921 bytes added ,  1 vit më parë
v (→‎Meritat: Rregullim i gabimeve me referimet., zëvendësova: |language=Spanish → |language=Es duke përdorur AWB)
 
=== Sezoni i 3-të ===
Me zbulimin tronditës dhe tensionin e thyer midis studentëve në dritën e fajtorit të ekspozuar pas vrasjes së Marinës, mbetet vetëm një pyetje. A do të ketë një tragjedi tjetër në Las Encinas?Studentët hyjnë në semestrin e tyre të fundit në Las Encinas. Në një komplot të shpejtë, studentët intervistohen rreth vdekjes së Polo gjatë festës së tyre të diplomimit. Polo dhe Kajetana janë lënë të dëbuar nga kolegët e tyre, me përjashtim të Valerios. Samuel dhe Guzman vazhdojnë komplotin e tyre për të vendosur drejtësi për krimet e Polos. Lu dhe Nadia garojnë për një bursë në Universitetin Kolumbia, duke i çuar të dyja të krijojnë një miqësi të përbashkët. Ander diagnostikohet me leuçemi dhe fillon kimioterapinë, duke shkaktuar fërkime midis tij dhe të dashurve të tij. Natën e diplomimit të tyre, në një marramendje të dehur, Lu godet aksidentalisht Polon, i cili pengohet dhe bie për vdekje. Samuel, Guzmán, Ander, Omar, Nadia, Karla, Valerio, Rebeka dhe Kajetana bien dakord të mbulojnë vrasjen. Në pamundësi për të gjetur një të dyshuar, vdekja e Polos përfundimisht gjykohet si një vetëvrasje dhe prindërit e tij i tregojnë policisë ai rrëfeu vrasjen e Marinës. Dy muaj më vonë, Samuel, Guzman, Ander dhe Rebeka kthehen për të përsëritur vitin e tyre të fundit me Omar, i cili është regjistruar si student me kohë të plotë.
Me zbulimin tronditës dhe tensionin e thyer midis studentëve në dritën e fajtorit të ekspozuar pas vrasjes së Marinës, mbetet vetëm një pyetje. A do të ketë një tragjedi tjetër në Las Encinas?<ref>{{Cito web|url=https://usnewsbox.com/netflix-elite-season-3-release-date-cast-plot-and-much-more-1138|title=Netflix “Elite” Season 3: Release Date, Cast, Plot, And Much More|last=Amazingmanjeet|first=Deepika|date=17 March 2020|website=US News Box|language=en|accessdate=17 March 2020}}</ref>
 
== Aktorët dhe personazhet ==
Anonymous user