Ndryshimi mes inspektimeve të "Gareth Bale"

32 bytes removed ,  1 muaj më parë
Në nëntor, ai asistoi edhe dy gola të tjerë në fitoren 3–2 të ekipit kundër [[Rayo Vallecano]]s.<ref>{{cite web|url=https://www.bbc.co.uk/sport/football/24789730 |title=Rayo Vallecano 2–3 Real Madrid|publisher=BBC Sport|language=en|author=Pete Cryer|date=2 nëntor 2013|accessdate=27 shtator 2018}}</ref> Në ndeshjen e rradhës në Ligën e Kampioneve kundër Juventusit, Bale shënoi në barazimin 2–2 në [[Juventus Stadium]].<ref>{{cite web|url=https://www.bbc.co.uk/sport/football/24809321|title=Juventus 2–2 Real Madrid|publisher=BBC Sport|language=en|date=5 nëntor 2013|accessdate=27 shtator 2018}}</ref> Goli i rradhës i tij në këtë kompeticion erdhi me një goditje të lirë në fitoren bindëse 4–1 kundër Galatasarayt, pavarësisht se luajtën me një lojtar më pak.<ref>{{cite web|url=https://www.bbc.co.uk/sport/football/25128225|title=Real Madrid 4–1 Galatasaray|publisher=BBC Sport|language=en|date=27 nëntor 2013|accessdate=27 shtator 2018}}</ref> Ai e mbylli muajin duke shënuar tregolëshin e parë për Real Madridin në fitoren 4–0 kundër [[Real Valladolid]]it; ai asistoi edhe golin e [[Karim Benzema]]s. Ky ishte një tregolësh i përkryer nga Bale, i cili shënoi një gol me kokë, një gol me të majtën dhe një me të djathtën.<ref>{{cite web|url=https://www.theguardian.com/football/2013/nov/30/gareth-bale-real-madrid-valladolid|title=Real Madrid's Gareth Bale nets hat-trick against Real Valladolid|trans-title=Gareth Bale i Real Madridit shënon tregolësh kundër Real Valladolid|publisher=The Guardian|language=en|author=Sid Lowe|date=30 nëntor 2013|accessdate=29 maj 2014}}</ref>
 
Më 26 shkurt 2014, aiBale shënoi 2dy Golagola në fitoren e Real Madrid 6–1Realit6–1 kundër [[FC Schalke 04|Schalke 04]] në ndeshjen e parë të [[2013–14 UEFA ChampionsLiga e LeagueKampioneve|raundit të 16-tave]] në ChampionsLigën Leaguee Kampioneve.<ref>{{cite newsweb|url=http://www.theguardian.com/football/2014/feb/26/schalke-real-madrid-champions-league-match-report|title=Real Madrid's Cristiano Ronaldo and Gareth Bale tear Schalke apart|trans-title=Cristiano Ronaldo dhe Gareth Bale të Real Madridit shqyejn Schalken|publisher=The Guardian|language=en|date=27 shkurt 2014|accessdate=22 prill 2014|work=The Guardian}}</ref><ref>{{cite newsweb|url=http://opozita.com/2014/02/27/super-reali-shkaterron-schalken-chelsea-barazoi-foto/|title=Super Reali shkatërron Schalken, Chelsea barazoi (Foto)|publisher=Opozita.com|language=sq|date=27 shkurt 2014|accessdate=22 prill 2014|work=Opozita.com|archive-url=https://web.archive.org/web/20140227105923/http://opozita.com/2014/02/27/super-reali-shkaterron-schalken-chelsea-barazoi-foto/|archive-date=27 shkurt 2014|url-status=dead}}</ref>. Ai më pas shënoi 1 nga 3 Golatndeshjen e Realitparë në fitoren 3–0çerek-finale kundër [[Borussia Dortmund]] më 2 prill, Bale kontriboi me një gol në fitimin e takimit 3–0, duke arritur në kuotën e 5pesë GolavegolaChampions Leaguekëtë kompeticion.<ref>{{cite newsweb| url=http://www.bbc.com/sport/0/football/26811638|title=Real Madrid 3-0 Borussia Dortmund|date=2 prill 2014|accessdate=22 prill 2014|workpublisher=BBC Sport}}</ref><ref>{{cite news|urllanguage=http://malesia.al/2014/04/chl-reali-hakmerret-ndaj-dortmundpsg-merr-nje-fitore-rendesishme-ndaj-chelsit/|title=CHL/ Reali hakmerret ndaj Dortmund,PSG merr nje fitore te rendesishme ndaj Chelsiten|date=2 prill 2014|accessdate=22 prill 2014|work=Malesia.al}}{{Lidhje e thyer}}</ref>.[[La Liga]]kampionat, ai shënoi 4katër Golagola3tre ndeshjetndeshje ndërmjetnga javëvejava 31e dhe31të e deri 33në javën e 33të. Në këto ndeshje, me Real Madrid qëMadridi mposhti [[Rayo Vallecano]]nVallecanon (5–0) ,<ref>{{cite news|url=http://www.bbc.com/sport/0/football/26714014|title=Real Madrid 5-0 Rayo Vallecano|publisher=BBC Sport|language=en|date=29 mars 2014|accessdate=2 prill 2014|work=BBC}}</ref>, [[Real Sociedad]]in (4–0) <ref>{{cite news|url=http://www.bbc.com/sport/0/football/26879783|title=Real Sociedad 0-4 Real Madrid|publisher=BBC Sport|language=en|date=5 prill 2014|accessdate=22 prill 2014|work=BBC}}</ref> dhe Almerían (4–0).<ref>{{cite newsweb|url=http://www.bbc.com/sport/0/football/26933930|title=Real Madrid 4-0 Almería|publisher=BBC Sport|language=en|date=12 prill 2014|accessdate=22 prill 2014|work=BBC}}</ref>
 
Më 16 prill, Bale shënoi Golin e fitores për Real Madrid në [[2014 Finalja e Copa del Rey|finalen]] e [[2013–14 Copa del Rey|Copa del Rey]] kundër rivalëve të [[FC Barcelona|Barcelonës]].<ref>{{cite news|url=http://www.sportishqiptar.com.al/newsite/2014/04/17/super-bejl-iu-kthen-kuroren-mbreterve/|title=Super Bejl, iu kthen kurorën mbretërve|date=16 prill 2014|accessdate=22 prill 2014|work=Gazeta e Sportit|archive-url=https://web.archive.org/web/20140423145613/http://www.sportishqiptar.com.al/newsite/2014/04/17/super-bejl-iu-kthen-kuroren-mbreterve/|archive-date=23 prill 2014|url-status=dead}}</ref><ref>{{cite news|url=http://www.panorama.com.al/2014/04/17/real-mbreteror-mund-barcen-dhe-fiton-kupen/|title=Real "mbretëror", mund Barçën dhe fiton Kupën|date=16 prill 2014|accessdate=22 prill 2014|work=Panorama|archive-url=https://web.archive.org/web/20140422061317/http://www.panorama.com.al/2014/04/17/real-mbreteror-mund-barcen-dhe-fiton-kupen/|archive-date=22 prill 2014|url-status=dead}}</ref> Për të ishte Goli i parë në një ndeshje të ''El Clásicos'' dhe Goli i 20 sezonal.<ref>{{cite news|url=http://www.bbc.com/sport/0/football/27059882|title=Gareth Bale: Copa del Rey winner incredible, says Xabi Alonso|date=16 prill 2014|accessdate=22 prill 2014|work=BBC Sport}}</ref>