Ndryshimi mes inspektimeve të "Zlatan Ibrahimović"

 
 
===Arti në trup===
Ibrahimović ka një mori tatuazhesh në trup; ai ka tatuazh mbiembrin e tij në gjuhën arabe, dhe emrat e djemëve të tij Vincent dhe Maximilian në krahun e djathtë. Ai ka gjithashtu shprehjen budiste "Five Deva Faces Yantra" që përfaqson erën, ujin, zjarrin, perceptimin krijues dhe hapsirën, të rregulluar në një mënyrë që besohet se largon sëmundjen dhe dëmtimin, në pjesën e poshtme të shpinës. Ai ka një tjetër tatuazh budist, "Yant Prajao Khao Nirote", e cila është një simbol që ka qëllim ti japë fund vuajtjeve të familjes, në pjesën e sipërme të krahut të djathtë. Ai ka tatuazh shprehjen "Only God can judge me" (Vetëm Zoti mund të më gjykoj) në pjesën e poshtme të kafazit të kraharorit. Ai gjithashtu ka një pendë, një peshk Koi si dhe tatuazhe të tjera, përfshirë fytyrën e një luani që mbulon të gjithë kurrizin e tij.<ref>{{Citecite web|url=https://www.theguardian.com/football/2015/feb/15/zlatan-ibrahimovic-tattoos-world-famine|title=Zlatan Ibrahimovic: new tattoos were to draw attention to world famine|trans-title=Zlatan Ibrahimović: tatuazhet e reja ishin për të tërhequr vëmendjen e urisë botërore|publisher=The Guardian|language=en|author=Associated Press|date=15 shkurt 2015|accessdate=10 maj 2020}}</ref><ref>{{Citecite web|url=https://www.sportbible.com/football/news-take-a-bow-legends-zlatan-ibrahimovics-full-new-back-tattoo-is-on-another-level-20180121|title=Zlatan Ibrahimovic's Full Back Tattoo Is The Most Zlatan Ibrahimovic Thing Ever|trans-title=Tatuazhi i plotë në kurriz i Zlatan Ibrahimovic është gjëja më Zlatan Ibrahimovic ndonjëherë|publisher=Sport Bible|language=en|date=21 janar 2018|accessdate=10 maj 2020}}</ref>
 
===Shëndeti===
Më 24 shtator 2020, Ibrahimović njoftoi se kishte dalë pozitiv për [[COVID-19]].<ref>{{cite web|url=http://www.panorama.com.al/sport/lajmi-i-fundit-goditje-e-rende-per-milanin-ibra-nuk-mund-te-jete-pjese-e-skuadres-per-shkak-te/|title=“Tronditet” Milani, Ibrahimoviç nuk mund të jetë pjesë e skuadrës për shkak të…|publisher=Panorma Sport|language=sq|date=24 shtator 2020|accessdate=24 shtator 2020}}</ref>
 
==Statistikat e karrierës==