Ndryshimi mes inspektimeve të "Liqeni"

58 bytes added ,  2 muaj më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 46.99.59.255) dhe riktheu rishikimin 2118804 nga 185.186.81.239)
 
[[File:Emerald Lake (Sunway Iskandar).jpg|thumb|Liqeni]]
 
'''Liqeni''' është një gropë e thellë në sipërfaqen e tokës, e mbushur me ujë, që nuk lidhet me detin, dhe në fund që shtrihet nën nivelin e ujit e ujit nëntokësor. Sipas natyrës së krijimit, liqenet ndahen në natyrore dhe artificiale.<ref>Staneci Dr,Jahi,Fjalori i Gjeomorfologjisë, Libri shkollor, Prishtinë 2004.fq.235</ref>
 
35

edits