Dallime mes rishikimeve të "Kuvajti (Qytet)"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Removed invisible unicode characters + other fixes, removed: ‎ using AWB (12004))
v
| gjat_g=47 | gjat_m=58 | gjat_s=42 | gjat_dr =E
}}
'''Kuvajti''' ose (Qyteti)'''Kuvejt Siti''' ([[Arabisht]]: ''مدينة الكويت ''Medinet-ul Kuvejt'') është kryeqyteti i [[Kuvajti]]t. Qyteti është qendra e kulturë, politike dhe ekonomike e Kuvajtit.
 
==Gjeografia==
 
==Ekonomia==
[[Bursa në Kuvajt]] është bursa e dytë më e madhe në [[Bota arabe|botën arabe]].
 
[[Kategoria:Kryeqytete në Azi]]
73

edits