Dallime mes rishikimeve të "Eugenio Montale"

59 bytes added ,  2 vjet më parë
File
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0)
(File)
[[File:Eugenio Montale.jpg|thumb|Eugenio Montale (1965)]]
 
'''Eugenio Montale''' ([[Gjenova|Genova]], [[12 tetor]] [[1896]] – [[Milano|Mila]]<nowiki/>no, [[12 Shtator|12 shtator]] [[1981]]) ishte një [[Poeti|poet]] dhe [[Shkrimtari|shkrimtar]] [[Italia|Italian]], [[Çmimi Nobel për Letërsi|fitues i çmimit Nobël për letërsi]] në [[1975|vitin 1975]].
 
44

edits