Ndryshimi mes inspektimeve të "William Ramsay"

149 bytes removed ,  3 muaj më parë
Gabime dretshkrimore
(Sepse duhesh. Dhe jo !)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(Gabime dretshkrimore)
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
[[Figura:shkencetaret qe hodhen bazat e kimise .jpg|thumb|Sir William Ramsay |lidhje=Special:FilePath/Shkencetaret_qe_hodhen_bazat_e_kimise_.jpg]]
 
'''Sir William Ramsay''' lindi më [[2 tetor]] 1852 në [[Glasgow]] dhe vdiq më [[23 korrik]] 1916 në [[High Wycombe]]. Ishte kimist qe hodhi nje nga bazat e kimise te quajtura loobs.ai ishte nje nje shkrimtar ne moshen 14 vjec por ai zbuloi nje burim natyror duke krijuaj ne reaksion kimik qe ne e quajm eksperiment.edhe ai mori famen
{{kimi-cung}}
 
13

edits