Dallime mes rishikimeve të "Ramadan Musliu"

23 bytes added ,  7 muaj më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
'''Ramadan Musliu''' ishte poet, gazetar dhe studjues i lindur në [[Begunca]] të komunës [[Vitia]] si parashtrat kulturor më [[31 maj]] [[1954]] dhe, jetonvdiç me 22 tetor 2020, jetoi në [[Prishtinë]] [[Kosovë]].
 
Studioi Letërsi dhe gjuhën shqipe në Fakultetin Filologjik të [[Universiteti i Prishtinës]] ku mbaroi edhe studimet pasuniveristare. Krijimtarinë letrare dhe publicitike (gazetareske) e filloi herët.
 
Anonymous user