Dallime mes rishikimeve të "Vitaminat"

10 bytes added ,  1 vit më parë
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 46.19.228.14) dhe riktheu rishikimin 2119364 nga 185.190.132.110)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
== Ndarja e vitaminave ==
[[Skeda:All-trans-Retinol2Retinol7.svg|thumb|350px360px|right|Formula strukturale e retinolit - [[Vitamina A]]]]
VitaminatVitanat ndahen në vitamina të tretshme në [[ujë]] dhe vitamina të tretshme në yndyrëujë të yndyrshëm.
 
== Emërtimi ==
Anonymous user