Dallime mes rishikimeve të "Orizi"

96 bytes added ,  1 vit më parë
→‎Kultivimi i orizit në Shqipëri: Shtova nje informacion shtese
[Redaktim i kontrolluar][redaktim i pashqyrtuar]
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 79.106.24.254) dhe riktheu rishikimin 2027589 nga Klein Muçi)
(→‎Kultivimi i orizit në Shqipëri: Shtova nje informacion shtese)
Etiketat: Reverted Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
Por, që nga vitet [[1990|'90]] e deri më tani në [[Shqipëria|Shqipëri]] nuk kultivohet më bima e orizit, ndërsa nevojat e vendit plotësohen nga importi. Në shkallë vendi konsumi i përgjithshëm vjetor i kalon të 20.000 tonët.
Bima a orizit mund te ritet edhe me ane te teknikes se aeroponis pra pa e ngulur bimen me toke
 
== Shih dhe këtë ==
* [[Kina]]
Anonymous user