Dallime mes rishikimeve të "Avni Mula"

10 bytes added ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
| Madhësia e Figurës = 200px
| Datëlindja = [[4 janar]] [[1928]]
Vdiq sot
| Vendlindja = [[Gjakova|Gjakovë]], [[Kosova|Kosovë]])
| Datëvdekja =
 
'''Avni Mula''' lindi më [[4 janar]] të vitit [[1928]] në [[Gjakova|Gjakovë]], [[Kosova|Kosovë]]), është një kompozitor i shquar shqiptar. Avniu u martua me sopranon ruse [[Nina Mula]] me të cilën patë një vajzë [[Inva Mula|Inva Mula-Çako]].
 
== Biografia ==
Avni Mula ka dy vajza Adelina pianiste dhe Inva soprano
Anonymous user