Ndryshimi mes inspektimeve të "Adrian Morina"

313 bytes added ,  4 muaj më parë
 
== Jeta ==
Lindi më [[22 shkurt]] të vitit [[1981]] në Prizren, Me teater filloi te merret qysh nga viti 1997 si pjese e Teatrit te Qytetit te Prizrenit. DiplomoiNë [[Marsi|mars]] të vitit [[2004]] diplomoi në fakultetin e arteve, DADDrejtimi i Artit Dramatik, aktrimne degen  e Aktrimit, klasane klasen e prof. [[Faruk Begolli|Faruk Begollit]]t,. Ka [[marsi|mars]]punuar si vititaktor [[2004]].Jetonfreelancer ne shume teatro te Kosoves dhe punonte rajonit, ndersa ne Prishtinekarrieren e tij ka edhe nje ekperience te madhe ne film dhe televizion si aktor dhe producent. Nga viti 2014 eshte pjese e ansamblitAnsamblit rezidentRezidente te aktoreveAktoreve ne Teatrin Kombetar te Kosoves.
 
==Shfaqjet profesionale==
Anonymous user