Dallime mes rishikimeve të "Meda"

22 bytes removed ,  2 vjet më parë
v
Undid edits by 185.179.30.128 (talk) to last version by 80.78.68.230: test edits, please use the sandbox
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (Undid edits by 185.179.30.128 (talk) to last version by 80.78.68.230: test edits, please use the sandbox)
file:///Ph430.jpg
 
 
{{Pa referenca}}
'''Mehdin Përgjeçaj''' (i lindur më [[15 qershor]] te vitit [[1980]] në [[Hajvalia|Hajvali te Prishtines]], i njohur ndryshe si '''Meda''', është këngëtar shqiptar dhe rrjedh nga nje familje nga Lumbardhi i Deçanit. Babai i tij Hasan Pergjeçaj ishte nje rapsod i njohur ne vitet 80-te!
Ndaj Meda shpesh thote qe muziken e ka tradite familjare pasi ka kenduar i ati,gjyshi dhe stergjyshi i tij dhe nuk eshte rastesisht kengetar por e ka ne gjak!
 
Meda hapat e pare te muzikes i nisi qe ne moshen 7-vjecare,kenga e tij e pare ishte Oj Prishtine vendlindja ime te cilen Meda e kendoi kur ishte pjese e grupit te shoqerise artistartistike Hajvalia ne Prishtine!
 
 
ike Hajvalia ne Prishtine!
 
Ne fillim te viteve 90-te Meda emigroi ne Gjermani se bashku me familjen e tij per shkak te okupatorit serb dhe luftes se asaj kohe!
 
2020 - Na na
 
 
==Filmografia==
55

edits