Dallime mes rishikimeve të "Zyrihu"

1 byte added ,  1 vit më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
Etiketa: përpunim burimi 2017
No edit summary
|Shënim =
}}
'''Zyrihu''' ''([[gjuha gjermane|gjer:]] Zürich)'' është qytetqyteti më i madh në [[Zvicra|Zvicër]] (banorë 366.145 sipas regjistrimit të popullsisë së vitit 2004 ; hapësira e qytetit 1.091.732 km²) dhe kryeqytet i kantonit të Zürich. Qyteti është qendër tregtare dhe biznesi në Zvicer, dhe llogaritet njëri nga dy qytetet globale (krahas ZhenevësGjenevës).
 
== Gjeografia ==