Ndryshimi mes inspektimeve të "Musaka"

4 bytes added ,  3 muaj më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Saklanan gerçekler zhvendosi faqen Moussaka tek Musaka)
v
[[Skeda:MussakasMeMelitsanesKePatates01.JPG|parapamje|240px|Një pjatë e moussakamusaka greke]]
'''MoussakaMusaka''' është një pjatë me bazë patëllxhan dhe / ose patate, shpesh duke përfshirë mish të bluar, i cili është i zakonshëm në [[Kuzhina ballkanike|Ballkan]] dhe [[Kuzhina e Lindjes së Mesme|Lindjen e Mesme]], me shumë variacione lokale dhe rajonale.
 
Versioni më i njohur në Evropë dhe Amerikë është varianti [[Kuzhina greke|grek]] i krijuar në vitet 1920 nga [[Nikolaos Tselementes]]. Shumë versione kanë një shtresë të sipërme të bërë me salcë me bazë qumështi të trashur me vezë (krem vanilje) ose miell ([[Salcë béchamel|salcë béchamel]]). Në [[Greqia|Greqi]], pjata është e shtresuar dhe zakonisht shërbehet e nxehtë.
==Përgatitja==
===Greqi===
[[Skeda:Moussaka and Greek Salad at a taverna in Greece.jpg|parapamje|leftmajtas|Moussaka dhe [[Sallatë grekehoriatiki|sallatë grekehoriatiki]] në një [[Taverna|tavernë]] greke]]
 
Shumica e versioneve bazohen kryesisht në [[Patëllxhani|patëllxhan]] [[Sotimi|sotimi]] dhe domate, zakonisht me mish të grirë, kryesisht mish qengji. Sidoqoftë, versioni grek përfshin shtresa mishi dhe patëllxhani të mbushura me një [[Salcë béchamel|salcë béchamel]] ("të bardhë") dhe të pjekura.
 
===Turqi===
[[Skeda:Musakka and pilav.jpg|parapamje|MoussakaMusakka dhe pilaf në Turqi]]
''MoussakaMusakka'' turke nuk është e shtresuar. Në vend të kësaj, patëllxhanët e prerë hollë skuqen dhe shërbehen në salcën e mishit me bazë domate të sezonuar me speca jeshil, hudhër dhe qepë. Në përgjithësi hahet me [[Pilafi|pilaf]] dhe [[Tzatziki|cacık]]. Ekzistojnë edhe variante me kungull i njomë (kabak musakka), karrota (havuç musakka) dhe patate (patates musakka).
 
[[Kategoria:Kuzhina arabe]]