Ndryshimi mes inspektimeve të "Kali"

134 bytes added ,  3 muaj më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Refuzoi 2 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 79.106.21.26 dhe 185.224.101.176) dhe riktheu rishikimin 1806684 nga 1l2l3k)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
[[Skeda:Horse 2005-08-06 (Cheval).jpg|256px|right|thumb|Kali]]
'''Kali''' (''Equus ferus caballus'') është një [[kafshë shtëpiake]] dhe [[kafshë njëthundrrake]]. Në vendet tona kali përdoret më shumë për shfrytëzim gjatë [[punë]]s në [[rajonet rurale]] si dhe për [[rekreacion]], ndërsa më pak për ushqim.Ka dy vesh të mëdhenj, dy at the mëdhenj, nje hundë të madhe dhe një gojë të madhe.Ka katër këmbë dhe vrapon shumë shpejt.
 
== Llojet e kuajve ==
Anonymous user