Ndryshimi mes inspektimeve të "Moloko"

8 bytes removed ,  4 muaj më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
(Krijuar nga përkthimi i faqes "Moloko")
 
v
 
Trip-hop{{Infobox muzikant|Background=group_or_band|label=[[The Echo Label]], [[Warner Bros. Records|Warner Bros.]]|zhanri=Alternative dance, electronica, trip-hop.|prejardhja=Sheffield, Angli|vite aktiv=1994–2004|ish-anëtarët=Róisín Murphy
Mark Brydon}}'''Moloko''' /məloʊkoʊ/ ishin një duo irlandeze-britaneze e [[Muzika elektronike|muzikës elektronike]], e formuar në Sheffield, Angli. Grupi përbëhej nga këngëtarja Roisin Murphy dhe [[Producenti i muzikës|producenti]] Mark Brydonit. Duke përzier elemente të [[Udhëtim hop|trip hopit]], [[Electronica|elektronikës]] dhe muzikës dance në muzikën e tyre, ata njihen më së miri për këngët e tyre "The Time Is Now" (2000) dhe "Familiar Feeling" (2003), si dhe remixin e Boris Dlugosch të 1999 "Sing It Back" që ishte hit ndërkombëtar.