Dallime mes rishikimeve të "Oliver Kahn"

ska përmbledhje të redaktimeve
v
 
{{Medal3rd|[[FIFA Kampionati Botëror i Futbollit|Kupa e Botës]]|[[Kampionati Botëror i Futbollit 2006|2006]]}}
}}
'''Oliver Rolf Kahn''' ka lindur në Karlsruhe të Gjermanisë më [[15 qershor]] [[1969]]. Ai ka luajtur në futboll si portier dhe ka korrur 24 fitore,madje mund të konsiderohet si portieri më i mirë i të gjithë kohërave.
 
== Referime ==
92

edits