Dallime mes rishikimeve të "Gjeologjia"

96 bytes added ,  1 vit më parë
→‎Degët e gjeologjisë: Shtova permbajte te sakte , te nevojshme . E marre nga enciklopedi
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 3 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0)
(→‎Degët e gjeologjisë: Shtova permbajte te sakte , te nevojshme . E marre nga enciklopedi)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
 
== Degët e gjeologjisë ==
Gjeologjia ndahet në disiplinet e mëposhtme: sipas madhesise se gjenitaleve te shkembinjve raku me i madh eshte me i vjeter, dhe anasjlelltas
* [[Gjeologjia ekonomike]]
* [[Gjeologjia e xeherorëve]]
Anonymous user