Dallime mes rishikimeve të "Epifora"

1 byte added ,  1 vit më parë
Ngarkesë
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 46.217.201.154) dhe riktheu rishikimin 1668025 nga Flladimi)
(Ngarkesë)
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
'''''Epifora''''' vjen nga greqishtja epiphora - shtese.
Epifora është përsëritje e po atyre mjeteve ne fund te vargjeve a fjalive për t'u dhëne ngarkesengarkesë emocionale.
Epifore quhet edhe vargu i fundit që shërben si mbyllje ose si refren pas çdo strofe.
 
Anonymous user