Ndryshimi mes inspektimeve të "Lakra"

2 bytes added ,  3 muaj më parë
v (Bot: Migrating 87 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q35051 (translate me))
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
== Mjekim ==
{{kujdes-med}}
NjëzetedyNjëzet e dy kalori mund të përftojë gjithsecili nga ne nëse konsumon qoftë edhe 30 gramë lakër të gatuar. Mjekësia Popullore në Evropë, Azi, kohët e fundit edhe në Amerikë, tregon se ky është një nga bimët më çudibërëse dhe më të domosdoshme, kjo edhe për numrin e kalorive që përmban. Lakra përmban përbërës të cilët stimulojnë prodhimin e enzimave në organizëm, të cilat realizojnë prodhimin e radikaleve të lira dhe reduktojnë simptomat gripale. Lakra mund të hahet ashtu siç është e freskët, mund të gatuhet duke u zierë me kujdes. Nuk është i këshillueshëm përdorimi i tepërt i lakrës turshi.
 
{{bio-cung}}
Anonymous user