Ndryshimi mes inspektimeve të "Brooke Candy"

206 bytes added ,  4 muaj më parë
Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0.7
v (→‎Referime: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0.7)
 
Albumi i Candy me titulll “Daddy Issues” supozohej të publikohej në 2015, por pati një seri vonesash.
==Puna artistike==
Muzika e Candy përshkruhet si elektro-pop <ref>{{cite web|url=http://www.bustle.com/articles/153204-whats-in-brooke-candys-mac-collection-its-really-punk-rock|title=What's In Brooke Candy's MAC Collection? It's Really Punk Rock|author=Amy Sciarretto|date=April 11, 2016|work=[[Bustle (magazine)|Bustle]]}}</ref><ref>{{cite web|url=http://www.idolmag.co.uk/music/talking-happiness-and-change-with-brooke-candy/|title=Talking Happiness And Change With Brooke Candy|date=3 March 2016|work=Idol|access-date=14 korrik 2018|archive-date=24 qershor 2016|archive-url=https://web.archive.org/web/20160624092623/http://www.idolmag.co.uk/music/talking-happiness-and-change-with-brooke-candy/|url-status=dead}}</ref> dhe pop-rap,<ref>{{cite web|url=https://www.theguardian.com/music/2016/jan/01/shake-it-up-future-female-stars-2016|title=Shake it up: the future female pop stars of 2016|work=[[The Guardian]]|author=Paul Lester|date=January 1, 2016}}</ref> ndërsa këngët e saj të para kategorizohen si “club-rap”. Muzika karakterizohet nga tinguj elstikë dhe motive cyberpunk.
Personaliteti artistik i Candy spikat për stilin e theksuar ekstravagant të veshjes. Këngëtarja tjetër me famë botërore, [[Sia]] e ka konsideruar Candy si “feminista glam alien”.