Dallime mes rishikimeve të "Hibridët e panterave"

Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0.7
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0.7)
 
 
== Tabela ==
Më poshtë janë dy tabela që tregojnë shumë hibride të [[Panterat|panterave]].<ref name="triviamania2">{{cite web|url=http://www.triviamania.info/2013/09/panthera-hybrid.html|title=Panthera Hybrid - Trivia Mania|work=Trivia Mania|accessdate=January 14, 2015|archive-date=8 prill 2015|archive-url=https://web.archive.org/web/20150408081624/http://www.triviamania.info/2013/09/panthera-hybrid.html|url-status=dead}}</ref> Hibridet kanë zakonisht një emër të përbërë, që varet nga se cili lloj është prindi femër dhe cili është prindi mashkull. Për shembull, një hibrid mes një luan mashkull dhe një tigreshe quhet [[Ligri|ligër]], sepse luani është prindi mashkull dhe tigresha prindi femër.
{| class="wikitable"
!