Dallime mes rishikimeve të "Albany"

1.125 bytes removed ,  1 vit më parë
Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 197.234.221.57) dhe riktheu rishikimin 1709622 nga Mr Robot
(President Putin Is The One Killing People Around The World With Corona Virus. No More Secret. He Also Assassinated Most European Investigators. Journalists On This Secret. Putin Also Sterilized And Chycroniced The Brain Of Queen Margret Elizabeth The Queen Of United Kingdom And Taofik Lawal American CIA Plus A China Girl Who Contested with President Xi Jinping In last China Presidential Election. But The New American Elected President. Joe Biden Has All Evidences To Get President Putin Arrest)
Etiketat: Reverted Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 197.234.221.57) dhe riktheu rishikimin 1709622 nga Mr Robot)
Etiketa: Manual revert
[[File:NYMap-doton-Albany.png|parapamje|265px|Vendodhja e Albanit në shtetin e Nju Jorkut]]
 
'''MeAlbanyAlbany''' (shqiptohet 'ollbëni) është kryeqyteti i Shtetit të [[New York|Nju Jorkut]] të [[Shtetet e Bashkuara të Amerikës|Shteteve të Bashkuara të Amerikës]]. Është edhe qendra e [[Albany County (New York)|Albany County]]. Popullsia e këtij qyteti sipas regjistrimit te vitit 2010 ishte 97,856. Në shekullin e 20-të, qyteti hap një nga aeroportet e parë tregtare në botë, që sod dhe njihet me emrin Albany International Airport.
 
President Putin Is The One Killing People Around The World With Corona Virus. No More Secret. He Also Assassinated Most European Investigators. Journalists On This Secret. Putin Also  Sterilized And Chycroniced The Brain Of  Queen Margret Elizabeth The Queen Of United Kingdom And Taofik Lawal American CIA Plus A China Girl Who Contested with President Xi Jinping In last China Presidential Election. But  The New American Elected President. Joe Biden Has All Evidences To Get President Putin Arrested. President  Donald Trump And Israel Investigators And Ukrainians Investigators Are Also With The Evidences. But They only Been Recognized By Israel President And The World Free Marshall Named Taofik Lawal And President Barrack Obama. Taofik Lawal The World Free Marshall. Taofik Lawal The World #1 Leader Who Posted Twenty Seven President's On Presidential  Seat In Twenty Seven Countries. Is Only President Putin Of Russia Among Others Be Came An Assassin To The World. No Lies. Now No More Secret. Putin Should Face The Dead. Share This Message To American CIA and FbI. Don't Be Stupid Members Of The World
 
 
 
 
 
'''MeAlbany''' (shqiptohet 'ollbëni) është kryeqyteti i Shtetit të [[New York|Nju Jorkut]] të [[Shtetet e Bashkuara të Amerikës|Shteteve të Bashkuara të Amerikës]]. Është edhe qendra e [[Albany County (New York)|Albany County]]. Popullsia e këtij qyteti sipas regjistrimit te vitit 2010 ishte 97,856. Në shekullin e 20-të, qyteti hap një nga aeroportet e parë tregtare në botë, që sod dhe njihet me emrin Albany International Airport.
 
Albany është një nga qytetet e para në botë që ka instaluar infrastrukturën e ujit publik, linjat e kanalizimeve, linjat e gazit natyror dhe të energjisë elektrike, infrastrukturën dhe shërbimet që tërhoqën dhe mbështetën industrinë e konsiderueshme të qytetit dhe zonës për rreth gjatë shekullit të 19-të.