Dallime mes rishikimeve të "An Evening with John Petrucci and Jordan Rudess"

ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
{{Infobox album
[[Figura:Petrucci&Rudess.jpg|thumb|250px|Mbështjellësi i albumit]]
| emri = An Evening with John Petrucci and Jordan Rudess
| tipi = Live
| artisti = [[John Petrucci]] dhe [[Jordan Rudess]]
| kopertina = Petrucci&Rudess.jpg
| lëshimi = [[11 dhjetor]] {{M|2000}} <small>(Origjinali)</small><br>[[18 maj]] {{M|2004}}
| inçizimi = [[10 qershor]] [[2000]] (Helen Hayes Performing Arts Center, Nyack, New York)
| zhanri = [[Instrumental rock]]<br>[[Jazz]]
| zgjatja = 78:76
| label = Favored Nations <small>(2004)</small><br>Sound Mind Music <small>(2000)</small>
| producenti = [[Doug Oberkircher]]
| review =
| kronologjia =
| albumi i fundit =
| ky album = '''''An Evening with John Petrucci and Jordan Rudess'''''<br />(2000)
| albumi tjetër =
}}
 
'''''An Evening with John Petrucci and Jordan Rudess''''' është një album i dy anëtarëve të bendit [[Dream Theater]], [[John Petrucci]] ([[kitara|kitarë]]) dhe [[Jordan Rudess]] ([[Tastiera (muzikë)|tastierë]]). Ky album është i jashtëzakonshëm sepse i tëri performohet live (përpos këngës së fundit) dhe vetëm nga këta dy muzicientë (pa instrumentistë të tjerë shtesë).